portal randkowy smartpage.pl
Zdjęcie na portalu randkowym
Płeć: Mężczyzna Imię: Nie podano Wiek:28 Wzrost: Nie podano Sylwetka:Nie podano Dzieci: Nie podano Wykształcenie:Nie podano Województwo: Miasto: Styl:Nie podano Mieszkam:Nie podano Szukam tutaj:Nie podano Pierwsza randka:Nie podano Znak zodiaku:Nie podano

Obecnie brak opisu dla tego profilu. Czekamy na jego opis na portalu.

Coraz więcej osób sięga po portale randkowe z nadzieją, że znajdzie na nich miłość swojego życia, jednak im dłużej siedzimy na wybranych przez siebie platformach, tym bardziej zdajemy się tracić wiarę w nasze szczęśliwe zakończenie. Czasami powodem takiego stanu rzeczy jest faktyczny brak odpowiednich partnerów czy partnerek, ale przeważnie to my i nasze starania wystarczą, żebyśmy stracili wiele naszych szans.



1. Nie potrafisz wciągnąć nikogo w rozmowę

Przeważnie problemem na portalu randkowym jest rozmowa, szczególnie w pierwszych dniach znajomości. Sporo osób nie wie do końca, w jaki sposób może rozmawiać z osobami poznanymi przez internet. W wielu przypadkach chamski podryw jest raczej odstraszający i prowokują nas do zablokowania osoby, która do nas pisze, nie mówiąc już o wiadomościach z bardzo mocnym podtekstem seksualnym. Jeśli masz problem ze wciągnięciem kogoś w rozmowę albo ta druga osoba robi wszystko, żeby jak najmniej z Tobą rozmawiać, na pewno będziesz miał problem z nawiązaniem dłuższej relacji.



2. Przeskakujesz z kwiatka na kwiatek

Wiele portali randkowych podsuwa nam cały czas nowych użytkowników, przez co wielu z nas ciężko jest się skupić na nawiązywaniu poważnej relacji tylko z jedną osobą. Często kiedy pojawia się okazja do nawiązania relacji z bardziej atrakcyjną osobą albo taką, która wyraźnie jest zainteresowana rozmową z nami, nie mamy żadnego problemu z porzuceniem naszej poprzedniej partnerki rozmowy. Po czasie jednak i tu tematy nam się kończą, a portal podsuwa nam kogoś nowego. W rezultacie każda nowo poznana osoba jest dla nas pretekstem do zakończenia znajomości, gdy tylko wymaga ona od nas trochę więcej inicjatywy.



3. Unikasz spotkań na żywo

Strach przed przeniesieniem relacji do prawdziwego świata jest jak najbardziej uzasadniony, często jednak znacznie utrudnia nam rozpoczęcie kolejnego etapu, który kierowałby nas do związku. Jeśli wiesz, że możliwość zobaczenia się z kimś poznanym przez portal randkowy wzbudza w Tobie raczej strach, niż ekscytację, to oznaka, że być może taki model randkowania nie jest dla Ciebie. Nie uda Ci się z nikim rozpocząć poważnej relacji, jeśli nie poznasz bliżej tej osoby, a przez pisanie wiadomości raczej się to nie stanie. Jej aparycja, mowa ciała i zapach to elementy, które musisz poznać, zanim zdecydujesz, czy związek ma sens.



4. Twój profil przyciąga niewłaściwe osoby

Czasami twój profil i sposób, w jaki uzupełniasz opis przyciąga do Ciebie niewłaściwe osoby. Dotyczy to zwłaszcza kobiet, ale mężczyźni też może to spotykać. Być może płeć przeciwna uznaje twój strój za wyzywający albo w tle masz jakiś element, który może oznaczać, że jesteś wyjątkowo bogaty, ale Ty tego nie zauważyłeś. Takie zdjęcia raczej zamieszcza się, żeby przyciągnąć do siebie osoby o konkretnych zainteresowaniach, na przykład szukających kogoś na jedną noc albo sponsora. Jeśli często odzywają się do Ciebie osoby, które do Ciebie nie pasują, to pewny znak, że czas przeredagować cały swój profil.



5. Nie potrafisz zaangażować się w internetową znajomość

Problem może być z samym faktem, że poznajesz ludzi przez internet. Wiele osób nie jest w stanie traktować znajomości z portali randkowych jako realnej szansy na stworzenie prawdziwego związku. Brak zaangażowania z naszej strony może być odbierany jako niechęć do kontynuowania znajomości i bardzo często właśnie tak jest. Jeśli internetowe znajomości zawsze są dla nas tylko przelotne i przeważnie nie wychodzą poza przestrzeń wirtualną, to nie znajdziemy sobie w ten sposób partnerki, a co dopiero miłości naszego życia. Bez zaangażowania nie uda nam się zbudować niczego i warto o tym pamiętać, zakładając sobie konto.

W dobie randkowania przez internet coraz częściej można natrafić na toksycznego partnera. Przez coraz mocniejsze rozgłaśnianie problemu mężczyźni i kobiety wiedzą, na czym polega związek z taką osobą i jak mocne może mieć konsekwencje. Jeśli zaobserwowałaś/łeś u swojego partnera coś, co Cię zaniepokoiło, to może być znak, że jesteś ofiarą toksycznej relacji. Poniżej przygotowałam dla Ciebie listę 5 oznak, że możesz być w wyniszczającym związku. Zaznaczam jednak, że obecność tych zjawisk nie musi oznaczać od razu toksyczności. Jeśli Ty i twój partner nie czujecie się źle w relacji, nie ma się czym martwić. Najważniejszą sprawą w związku jest poczucie komfortu i swobody.


1) Uporczywe doszukiwanie się wad u twoich znajomych.
To bardzo częste zjawisko i może mieć kilka przyczyn. Zazwyczaj chodzi o odepchnięcie i zdystansowanie Cię do ludzi, którzy mogliby zwrócić Ci uwagę, że twój partner Cię krzywdzi. Zwróć uwagę, jak wypowiada się o twoich bliskich, czy wyczuwasz w jego słowach pogardę, czy umniejsza wszystkie ich sukcesy. Wywołanie u Ciebie niechęci, a w konsekwencji zerwanie stosunków jest bardzo częste w toksycznych związkach. Toksyk chce mieć Cię tylko dla siebie. Może odgrywać sceny zazdrości, abyś czuła się winna z powodu poświęcania czasu znajomym. Jeśli podejrzewasz, że twój partner stosuje tę technikę, nie mów mu o tym wprost. Prawdopodobnie odbije piłeczkę i wmówi Ci, że „też jesteś uprzedzona/ny do jednego z jego znajomych”. Toksyki potrafią każdą sytuację obrócić tak, abyś to Ty wyszła/wyszedł na agresora.


2) Ciągła potrzeba uwagi
Jeśli twój partner ubiega się o twoją uwagę bez względu na sytuację, w której się znajdujesz, może to świadczyć o toksyczności. Nie ważne, czy jesteś w pracy, na wyjściu ze znajomymi czy sam/a w domu, potrafi zadzwonić i wypytać co słychać, jak się czujesz. Na początku może Ci się to wydawać urocze, ale z czasem może nabrać bardziej narcystycznego charakteru. Może dzwonić, żeby opowiedzieć Ci coś mało istotnego o sobie, kiedy akurat masz ważne spotkanie. Może nie dopuszczać Cię do opowiedzenia o swoim dniu, bo cały czas będzie chciał/a być skupiona/ny na sobie. Jeśli masz wrażenie, że twój partner za bardzo skupia się na sobie, może to być sygnał, że związałaś/eś się z narcyzem, a związki z nim są w większości toksyczne.


3) Długo nie odzywa się do Ciebie, a potem wraca jakby nigdy nic
To bardzo częsta technika w toksycznych związkach. Najczęściej będzie wymierzona w Ciebie jako kara. Toksyk będzie chciał Ci powiedzieć, że zrobiłaś/eś coś złego, więc teraz on nie będzie się odzywać. Ty możesz się zamartwiać, denerwować, nie móc się skupić w pracy i w życiu codziennym, a on/ona wraca po dwóch tygodniach milczenia jakby nigdy nic, nie przeprasza, nie wyjaśnia. I oczekuje od Ciebie, że zrozumiesz lekcję, którą właśnie Ci udzielił. Jeśli zwrócisz mu uwagę, stwierdzi, że przesadzasz, że jesteś nadopiekuńcza/czy. Toksyk będzie utrzymywać, że to naturalny sposób utrzymywania relacji. Jeśli twój partner wykazuje podobne zachowania, to może być sygnał, że nie tylko mu na Tobie nie zależy, ale do tego jest w stanie porzucić Cię bez słowa pożegnania.


4) Zabranianie wychodzenia samemu
Ciągła potrzeba kontroli jest charakterystyczna dla toksyków. Chce wiedzieć, gdzie i z kim wychodzisz. W skrajnych przypadkach może nawet zamknąć Cię w mieszkaniu, żeby uniemożliwić Ci wyjście. Może chcieć przeglądać twoje prywatne wiadomości, żebyś udowodnił/a mu, że go nie zdradzasz. Na początku możesz sobie wmawiać, że to nic, że nie ma jeszcze do Ciebie pełnego zaufania, ale ciągła potrzeba kontroli prędzej czy później zacznie źle oddziaływać na Ciebie psychicznie. Będziesz żyć w ciągłym stresie i nerwach, chcąc rozpaczliwie przekonać go, że może Ci zaufać. Toksyk nigdy nie zrezygnuje z kontroli nad Tobą, bo daje mu to upragnioną kontrolę w związku. Jednocześnie w większość przypadków nie pozwoli Ci się kontrolować.


5) Umniejsza twoje osiągnięcia
Toksyk lubi czuć się od Ciebie lepszy. Zrobi wszystko, byś czuł/a jego wyższość nad sobą, a umniejszanie twoich sukcesów to najprostszy sposób, aby to osiągnąć. Może wpadać w złość, gdy będziesz się chwalić awansem, albo upominać, gdy chwalisz się wygraną w jakimś konkursie. Może twierdzić, że to nieprofesjonalne z twojej strony, albo szybko zmienić temat na swoje ostatnie sukcesy i nie dać Ci dokończyć. To popularna wśród toksycznych partnerów technika mająca na celu maksymalne zmiażdżenie twojej pewności siebie. Jeśli czujesz, że twój związek jest jednostronny, że tylko dajesz, a niczego nie dostajesz w zamian, zakończ go jak najszybciej. Jeśli masz z tym problem, porozmawiaj z jakąś zaufaną osobą, znajdź wsparcie najbliższych i pozwól sobie pomóc w procesie odstawiania toksyków.

Pragnąc kogoś poznać, starając się o pracę czy też ogólnie przebywając po raz pierwszy w danym towarzystwie, panuje zasada pierwszego wrażenia. Nie wzięło się to z przypadku, bo przez kilka bądź też kilkanaście minut świeżej relacji wyrabiamy sobie zdanie o danej osobie. Warto zatem postarać się, aby była to tylko pozytywna opinia, bo dzięki temu zyskamy bliższą relację lub też nową pracę. Jest to o tyle ważne, że zwłaszcza w przypadku związków możemy nie mieć już drugiej szansy na poprawę.
Czy nie brzmi to, aby zbyt pesymistycznie? Ależ skąd! Warto bowiem wiedzieć, że przy zachowaniu określonych reguł wyrobienie w kimś pozytywnego pierwszego wrażenia nie powinno być specjalnie skomplikowane. Jest to ważne, bo jak to już było wspomniane wcześniej pierwsze wrażenie, jest w niejednym przypadku kluczem do osiągnięcia sukcesu. To właśnie początek spotkania z daną osobą bądź grupą ma niebagatelny wpływ na nasze dalsze z nią relacje. Mówi się, że w 90% odgrywa to pierwszoplanową rolę. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę? Przede wszystkim wygląd zewnętrzny, czyli nasz ubiór, który powinien być schludny i dostosowany do sytuacji. Nie mniej ważne są nasze gesty i postawa. Czy jest ona otwarta lub też może skrępowana? Warto zgłębić ów temat, bo wartości pozyskane z tego są nie do ocenienia. Pamiętając o tym z całą pewnością nasza randka czy rozmowa kwalifikacyjna będą miały ciąg dalszy.