Pierwsza randka powinna być niezapomniana i umacniać nowo nawiązujące się więzi. Dlatego powinna być wyjątkowa. Wyjście do kina czy restauracji nie jest złe, ale nie zapada w pamięć tak, jak te pięć randkowych pomysłów, które dla Ciebie przygotowaliśmy! Jeśli chcesz zaskoczyć swoją drugą połówkę i wywołać wspaniałe pierwszy wrażenie, ta lista jest dla was idealna. Możesz skorzystać z niej w pełni lub tylko się nią zainspirować. Pamiętaj jednak o skonsultowaniu wszystko ze swoją drugą połówką, żebyście oboje byli zadowolenia z randki!
1. Sportowa randka
Jeśli oboje lubicie sport, a jedna dyscyplina jest szczególnie bliska wam obojgu, zdecyduj się na sportową randkę. To może być randka na korcie tenisowym albo na basenie, ale możecie też pójść w bardziej wymagające klimaty i zagrać w koszykówkę lub piłkę nożną. Uważajcie, tylko żeby nie grać zbyt agresywnie, bo wasza druga połówka może to odebrać jako atak na nią i drugiej randki nie będzie. Jeśli jednak wszystko rozegracie po przyjacielsku i na spokojnie, możecie miło spędzić czas i poznać się nawzajem. Jeśli nie przepadasz za sportami ogólnie ruchowymi, możesz wybrać kręgle albo bilard, przy których też można się świetnie bawić!
2. Piknik
Najlepiej na świerzym powietrzu, ale jeżeli pogoda zawiedzie, również dobrze można go urządzić u siebie w mieszkaniu. To może być bardzo tradycyjny piknik, na kocu i z koszem pełnym naturalnych składników albo ognisko w specjalnie wydzielonej do tego strefie w lesie. Jeśli nie krępujecie się siebie za bardzo, możecie wybrać się na noc pod namiot. W ten sposób w ekscytujących warunkach spędzicie razem czas i się poznacie. Jeśli natomiast wolisz coś bardziej nowoczesnego albo zaskakującego, możesz zamówić na wynos dania ze swojej ulubionej restauracji i zabrać je ze sobą na piknik. Dobre pierwsze wrażenie murowane!
3. Zoo/Akwanarium
Zoo jest idealnym miejscem dla par z poczuciem humoru, wolnych duchów oraz szukających przygód. Można w nich spędzić cały dzień i świetnie się ze sobą bawić. Akwanaria są bardziej romantyczne i klimatyczne, ale świetnie sprawdzą się na pierwszą randkę. Otoczenie zwierząt będzie dodawało niezwykłości temu pierwszemu spotkaniu. Temat do rozmowy znajdziecie w każdej klatce i akwarium, a do tego doznacie niesamowitych wrażeń wizualnych. Do zoo możecie specjalnie wybrać się na pokaz sztuczek zwierząt, które was interesują, większość z nich odbywa się codziennie o stałych porach i są ogólnodostępna dla zwiedzających.
4. Degustacja
Kolacja połączona z degustacją czego tylko zapragniecie. To mogą być wina, które zawsze chcieliście spróbować albo najlepsze i najgorsze sushi z całego miasta. Możecie zorganizować to w mieszkaniu jednego z was lub zrobić sobie wieczorny objazd po restauracjach. Umówcie się na początku, kto płaci, bo może wyjść z tego mała awantura! Taki wieczór z pewnością zapadnie wam obojgu w pamięć, a do tego będziecie oryginalni i zapunktujecie. Upewnijcie się tylko na początku, czy wasza druga połówka nie ma alergii ani wstrętu do dań, które chcecie jej zaproponować!
5. Wspólne gotowanie
Nie marnujcie czasu na wyjście do restauracji, omińcie niezręczną ciszę podczas czekania na dania i nie główcie się, jak rozdzielacie rachunek. Gotowanie w domu to świetna alternatywa, a do tego potrafi rozbawić i pogłębić wasze więzi. Nie martwcie się, jeśli coś wam nie wyjdzie, najważniejsze we wspólnym gotowaniu jest bycie razem. Wybierzcie do tego koniecznie dobry film i macie idealny przepis na zapadającą w pamięć i zaskakującą randkę!
Przyjaźń to niewątpliwie piękne słowo. O przyjaźni jest wiele pięknych cytatów, złotych myśli, bo to właśnie ona nadaje sens naszemu życiu. Przyjaciele są dla siebie wszystkim. Swoją relację budują przez całe życie. Tak samo jest w miłości. Przyjaciele, podobnie jak życiowi partnerzy czy małżonkowie towarzyszą sobie na co dzień. W różny sposób. Przyjaciół mogą dzielić setki kilometrów, mogą widywać się ze sobą dwa razy w ciągu roku, ale mentalnie są ze sobą zżyci na co dzień.
Do przyjaciela dzwonisz kiedy masz chandrę. Kiedy świat przybiera smutne kolory. Przyjaciel odbierze od ciebie telefon o drugiej w nocy, powie ci wprost, że właśnie przerwałeś mu najpiękniejszy sen, po czym stwierdzi, że fajnie iż dzwonisz i wysłucha cię od początku do końca. Wesprze, pocieszy, zmotywuje - będzie płakać razem z tobą, śmiać się, cieszyć się, nawet bez konkretnego powodu. Prawdziwy przyjaciel powie ci, że jesteś głupi jak but, bredzisz od rzeczy i że nie da się ciebie słuchać, po czym nadal będzie trwał przy tobie, z uwagą słuchając twoich bredni...
Z przyjacielem można porozmawiać ale też pomilczeć. Przyjaciel bardziej niż uchem, słucha sercem. On zna wszystkie twoje tajemnice. Wie o tobie więcej niż rodzona matka. Nie ocenia, nie krytykuje, lecz wspiera. Jest niczym anioł stróż. Pokrzepi ale i ochrzani, kiedy będzie trzeba. Będzie widział w tobie to, czego ty sam nie dostrzegasz we własnym wnętrzu. Stanie za tobą murem w opozycji do całego świata, który będzie cię chciał zniszczyć. Przyjacielem może być brat, siostra, przyjaciółmi mogą być rodzice, dziadkowie, krewni. Przyjacielem może też być mąż, żona a nawet syn czy córka. Każdy, komu zależy na tobie najbardziej.
Przyjaźń rodzi się w nas od najmłodszych lat. Przyjaciół poznajemy na podwórku, w piaskownicy, przedszkolu, szkole. Niekiedy relacje te są najsilniejsze i trwają latami, przez całe dorosłe życie. Przyjaźń to relacja miłości, pozbawiona aspektu seksualnego. Przyjaciel wydobędzie z ciebie wszystko co najlepsze. Jest nim ktoś, przy kim czujemy się najlepiej, najbezpieczniej, najbardziej komforotowo i spokojnie. To, co najcenniejszego dajemy oraz otrzymujemy od naszych przyjaciół to czas. Nie ma bowiem nic cenniejszego niż czas, który jesteśmy w stanie poświęcić drugiej osobie, rezygnując na chwilę z własnych planów. Rozłąka przyjaciół nie jest w stanie zdegradować ani osłabić łączącej ich więzi a wręcz przeciwnie - umocnić ją jeszcze bardziej.
Trzeba jednak rozróżnić prawdziwą przyjaźń od tej, która co najwyżej może być tylko jej słabą atrapą. Prawdziwy przyjaciel nie mówi wyłącznie o sobie, nie koncentruje uwagi tylko na swoich sprawach. Nie bierze czegoś, nie dając jednocześnie nic w zamian. Nie pojawia się tylko wówczas, gdy czegoś potrzebuje a potem znika na jakiś czas, przepadając bez słowa. Przyjaciel nie wykorzystuje niwygodnych faktów przeciwko przyjacielowi. Nie zdradza jego zaufania, nie wykorzystuje w ten czy inny, często materialny ale i emocjonalny sposób. Nie zostawia w potrzebie. Przyjaciel daje ci wszystko co ma najlepszego, oczekując jedynie twojej obecności w swoim życiu. W dzisiejszym świecie o przyjaźni mówi się niewiele.
Poszczególne relacje międzyludzkie schodzą na coraz to dalszy plan.
W obecnych czasach, styl życia koncentruje się głównie na tym co można mieć i kim można być.
Często szukamy przyjaźni tam, gdzie co najwyżej, może nas spotkać rozczarowanie. Głównie w internecie. Zadaj sobie pytanie - ilu z twoich znajomych na Facebooku (jeżeli masz ich 1000 lub więcej) jest twoimi przyjaciółmi? Z iloma z listy twoich wirtualnych znajomych spotkałeś się na kawie? Z iloma możesz porozmawiać o wszystkim i o niczym, o każdej porze dnia i nocy? Odpowiedź przyjdzie sama. Nie załamuj się nią. Twój przyjaciel, ten prawdziwy, może być bliżej niż ci się wydaje. W dzisiejszych czasach, określanych jako współczesne, mało mówi się o relacji porzyjaciół. Większość osób skupia się na karierze i życiu, które za towarzyskie tak naprawdę w ogóle nie powinno uchodzić. Dziś panuje moda na sukces i selekcjonowanie "przyjaciół" na tych mniej lub bardziej opłacalnych. Po sukcesie oraz życiu w selekcji interpersonalnej, zazwyczaj przychodzi samotność. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś. To skuteczna recepta na znalezienie prawdziwej przyjaźni. Bądź sobą a towarzysz prędzej czy później cię znajdzie!
Większość z nas ma za sobą rozstanie. Szczęściarzami mogą nazwać się ci, którzy rozstali się w zgodzie i do dziś utrzymują przyjazne stosunki. O dziwno, w przypadku takich rozstań rzadko jeden z byłych partnerów namawia drugą osobę do powrotu. Częściej jednak taka sytuacja ma miejsce w przypadku rozstania bolesnego i nie ma zbyt wiele wspólnego z powrotem namiętności czy miłości.
Dlaczego chcemy wracać do ex?
Zawłaszcza w przypadku, w którym długo byliśmy w związku, ciężko jest nam przyzwyczaić się do bycia samemu. Często do powrotu do ex skłania nas swego rodzaju strach przed samotnością lub nawet strachem przed odrzuceniem. Długoletni związek mógł mocno nadszarpnąć nasz kontakt ze znajomymi i sprawić, że staliśmy się mniej społecznymi istotami, przez co możemy czuć, że nasze szanse w znalezieniu sobie kogoś nowego są małe albo wręcz żadne. Wtedy w naszej głowie może się pojawić myśl, że powrót do ez to najlepsza decyzja, jaką moglibyśmy podjąć. Często nawet nasz były partner napędza w nas takie myślenie, jeśli chce doprowadzić do twojego powrotu.
Zastanów się, czy na pewno tego chcesz
W końcu one jest twoim byłym z jakiegoś powodu. Jeśli to on zainicjował rozstanie, bo dobrze byłoby się zastanowić, czemu taki powrót jest mu na rękę. Jeśli nie powiedział nam, czemu chce zakończyć z nami związek, nigdy nie będziemy pewne, jakie są jego intencje i czy przypadkiem nie będziemy dla niego tylko opcją zapasową. Jednak jeśli to my doprowadziłyśmy do rozstania, to warto pamiętać, że jeśli wrócimy do naszego byłego, pojawią się od nowa problemy, które sprowokowały nas do tej decyzji. Nie ma sensu pakować się po raz kolejny w związek, który już raz zupełnie się nie udał, zwłaszcza jeśli ta druga osoba w ogóle nad sobą nie pracuje.
A co, jeśli to ex naciska?
Wtedy najważniejsze jest twoje mocne stanowisko. Jeśli nie chcesz do niego wracać, pod żadnym pozorem nie daj się przegadać. Jeśli czujesz, że zaczynasz mu ulegać, a argumenty, które jeszcze kilka dni temu były dla Ciebie absurdalne, zaczynają do Ciebie przemawiać, po prostu zakończ dyskusję. Nie ma sensu od nowa budować związku, który się nie udał, jeśli nie masz na to siły czy ochoty. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie całkowite odcięcie się od byłego partnera i pójście własną drogą. Pamiętaj, że twoje zdrowie psychiczne i komfort w takiej sytuacji są najważniejsze i nie powinnaś się zupełnie przejmować tym, co czuje twój były już partner.