Większość z nas ma za sobą rozstanie. Szczęściarzami mogą nazwać się ci, którzy rozstali się w zgodzie i do dziś utrzymują przyjazne stosunki. O dziwno, w przypadku takich rozstań rzadko jeden z byłych partnerów namawia drugą osobę do powrotu. Częściej jednak taka sytuacja ma miejsce w przypadku rozstania bolesnego i nie ma zbyt wiele wspólnego z powrotem namiętności czy miłości.
Dlaczego chcemy wracać do ex?
Zawłaszcza w przypadku, w którym długo byliśmy w związku, ciężko jest nam przyzwyczaić się do bycia samemu. Często do powrotu do ex skłania nas swego rodzaju strach przed samotnością lub nawet strachem przed odrzuceniem. Długoletni związek mógł mocno nadszarpnąć nasz kontakt ze znajomymi i sprawić, że staliśmy się mniej społecznymi istotami, przez co możemy czuć, że nasze szanse w znalezieniu sobie kogoś nowego są małe albo wręcz żadne. Wtedy w naszej głowie może się pojawić myśl, że powrót do ez to najlepsza decyzja, jaką moglibyśmy podjąć. Często nawet nasz były partner napędza w nas takie myślenie, jeśli chce doprowadzić do twojego powrotu.
Zastanów się, czy na pewno tego chcesz
W końcu one jest twoim byłym z jakiegoś powodu. Jeśli to on zainicjował rozstanie, bo dobrze byłoby się zastanowić, czemu taki powrót jest mu na rękę. Jeśli nie powiedział nam, czemu chce zakończyć z nami związek, nigdy nie będziemy pewne, jakie są jego intencje i czy przypadkiem nie będziemy dla niego tylko opcją zapasową. Jednak jeśli to my doprowadziłyśmy do rozstania, to warto pamiętać, że jeśli wrócimy do naszego byłego, pojawią się od nowa problemy, które sprowokowały nas do tej decyzji. Nie ma sensu pakować się po raz kolejny w związek, który już raz zupełnie się nie udał, zwłaszcza jeśli ta druga osoba w ogóle nad sobą nie pracuje.
A co, jeśli to ex naciska?
Wtedy najważniejsze jest twoje mocne stanowisko. Jeśli nie chcesz do niego wracać, pod żadnym pozorem nie daj się przegadać. Jeśli czujesz, że zaczynasz mu ulegać, a argumenty, które jeszcze kilka dni temu były dla Ciebie absurdalne, zaczynają do Ciebie przemawiać, po prostu zakończ dyskusję. Nie ma sensu od nowa budować związku, który się nie udał, jeśli nie masz na to siły czy ochoty. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie całkowite odcięcie się od byłego partnera i pójście własną drogą. Pamiętaj, że twoje zdrowie psychiczne i komfort w takiej sytuacji są najważniejsze i nie powinnaś się zupełnie przejmować tym, co czuje twój były już partner.
Pierwsza randka to zawsze emocjonujące i stresujące wydarzenie. Obecnie najwięcej młodych osób poznaje się w Internecie. Po krótkiej wymianie wiadomości przychodzi czas na spotkanie na żywo. Wiele osób, bardzo przeżywa takie spotkania i ma problem z prowadzeniem rozmowy z obcą osobą. Tego typu spotkania najczęściej odbywają się w restauracjach, pubach albo na spacerze w parku. Ich celem jest bliższe poznanie drugiej osoby. Rozmowa na pierwszej randce rządzi się, więc własnymi prawami. Rozmawiamy przede wszystkim na tematy ogólne, łatwe, lekkie i przyjemne.
Na spotkaniu powinno być miło i wesoło. Na początek dobrze jest by każdy opowiedział coś o sobie. Skupiamy się na takich pytaniach jak: hobby, sposoby spędzania wolnego czasu, życie zawodowe, szkolne. Można też ogólnie wspomnieć coś o swojej rodzinie i znajomych. Zazwyczaj sporo czasu upływa na wesołych opowieściach z przeszłości. W rozmowie powinniśmy się starać nie narzekać i nie zadawać trudnych pytań drugiej stronie. Nie jest to jeszcze czas na zadawanie pytań osobistych. Nie należy negatywnie wypowiadać się o byłych partnerach. Tematy drażliwe, których należy unikać to przede wszystkim polityka, choroby, problemy, pieniądze. Nie należy mówić cały czas o sobie, bo drugiej stronie też należy się odrobina zainteresowania. Nawet, jeśli poznany partner nie podoba nam się wizualnie albo wiemy już że z innych przyczyn nie spotkamy się więcej nie powinniśmy dać tego po sobie poznać. Kulturalna osoba odbywa spotkanie do końca, nie skraca go, jest grzeczna i na koniec przy pożegnaniu dziękuje za możliwość poznania się.
Wbrew pozorom nasza atrakcyjność nie łączy się z tym, jak bardzo męscy albo kobiecy jesteśmy. Każdy ma inny gust i oczekuje czego innego od swojej drugiej połówki, ale kilka uniwersalnych zasad pomoże Ci zwiększyć swoją obiektywną atrakcyjność w oczach potencjalnych partnerów. Są to rady dla osób każdej płci i pomogą Ci zwrócić na siebie uwagę oraz dadzą jasny przekaz: jesteś odpowiedzialną i świadomą swojej wartości osobą, gotową na zaangażowanie się w poważny związek!
1. Ćwicz pewność siebie
Pewność siebie przyciąga, nie tylko podczas budowania relacji romantycznych. Pewność siebie mówi o nas bardzo dużo, również to, że jesteśmy odważni i gotowi na wyzwania, a związek na pewno jest jednym z nich. Pewność siebie jest kluczowym elementem budowania nowych relacji i może okazać się pomocna, gdy zapadnie niezręczna cisza albo coś pójdzie nie po twojej myśli. To również umiejętność podejmowania trudnych decyzji i reagowania w ciężkich sytuacjach. Osoby pewne siebie przyciągają i przewodzą, również w życiu zawodowym.
2. Pilnuj postury ciała
Wyprostowana sylwetka, klatka piersiowa wypięta do przodu, głowa trzymana prosto, aby nie patrzeć za bardzo z góry. To nie tylko postawa najzdrowsza dla naszego organizmu, ale także dodająca nam atrakcyjności. W świecie wpatrzonych w smartfony i zgarbionych ludzkich istot każda osoba pilnująca właściwej postury ciała będzie się wyróżniać i przyciągać uwagę. Dodatkowo taka postawa dodatkowo dodaje nam pewności siebie i pomaga nam zrobić lepsze pierwsze wrażenie. Jeśli będziesz pilnować tych kilku istotnych elementów, podniesiesz znacznie swoją atrakcyjność.
3. Zadbaj o włosy i buty
Choć ciężko w to uwierzyć, większość ludzi ocenia Cię na podstawie wyglądu twoich włosów i butów. Jeśli chcesz zrobić piorunujące pierwsze wrażenie, zadbaj o lśniące, mocne włosy i idealnie wyczyszczone buty. W ten sposób nie tylko będziesz dobrze wyglądać, ale dasz wyraźnie do zrozumienia wszystkim wokół, że przykładasz się do tego, aby dobrze wyglądać i dbasz o siebie. Nikt nie chce spotykać się z osobą, która jest zapuszczona, nie dba o czystość ubrań i nie stosuje dezodorantu. Najczęściej zaniedbujemy właśnie włosy i buty, dlatego warto skupić się na nich.
4. Nie ulegaj presji otoczenia
Nic nie niszczy twojej atrakcyjności tak jak bezgraniczna uległość. Jeśli podążasz ślepo za trendami albo szybko zmieniasz zdanie pod wpływem namów swoich znajomych, może to oznaczać, że za bardzo ulegasz presji otoczenia. Uległość i bierność mogą skutecznie zniszczyć pierwsze wrażenie, o które się starasz. Ćwiczenie silnej woli i wyrabianie w sobie asertywności nie tylko doda Ci atrakcyjności, ale dodatkowo pomoże Ci w życiu zawodowym i prywatnym. Presja otoczenia potrafi być silna, dlatego umiejętność przeciwstawienia się jej jest nam w dzisiejszych czasach tak bardzo potrzebna.
5. Ucz się słuchać
Czy nie wspaniale byłoby stworzyć związek z osobą, która potrafi słuchać? Nie tylko Ty pragniesz takiej relacji, każdy tworzący poważny związek chce być wysłuchany. Umiejętność słuchania jest jednak dzisiaj rzadko spotykana i przez to niezwykle pożądana. Jeśli umiesz słuchać, jesteś bardziej atrakcyjny od większości społeczeństwa. Jeśli nie jesteś najlepszym słuchaczem, nic straconego. Tak jak każdą umiejętność, to też możesz wyćwiczyć. Dobry słuchacz nie tylko słucha, ale również zapamiętuje i umie poratować poradą, gdy jest to konieczne. Dlatego umiejętność słuchania skutecznie zwiększy twoją atrakcyjność w każdych oczach.