portal randkowy smartpage.pl
Zdjęcie na portalu randkowym
Płeć: Mężczyzna Imię: Nie podano Wiek:21 Wzrost: Nie podano Sylwetka:Nie podano Dzieci: Nie podano Wykształcenie:Nie podano Województwo: Śląskie Miasto: Styl:Nie podano Mieszkam:Nie podano Szukam tutaj:Nie podano Pierwsza randka:Nie podano Znak zodiaku:Nie podano

Nasz Portal Randkowy Czeka Na Opis Osoby na Portalu

ambitny całuśny cieply czarujący dowcipny dyskretny inteligentny kochający kreatywny lojalny miły namiętny nieśmiały nieufny odpowiedzialny oryginalny poważny romantyczny słodziutki troskliwy uczciwy uprzejmy wrażliwy

rajd samochodowy spacer wypad poza miasto wypad w góry

Kwiaty i restauracja? Pora przełamać nudne schematy i zorganizować dla swojej wybranki coś ciekawszego. Najcenniejsze, co można podarować drugiej osobie, to wspólnie spędzony czas. Jak sprawić, żeby był naprawdę magiczny i niezapomniany? Romantyczny wypad tylko we dwoje nie musi znacznie nadszarpnąć budżetu. Jest wiele pięknych i niedrogich miejsc, które warto odwiedzić, a przy okazji zaskoczyć swoją ukochaną. Gdzie się wybrać z okazji Dnia Kobiet?



Randka we Lwowie

Lwów zachwyca architekturą, pięknymi zabytkami i niezliczoną ilością atrakcji. Dodatkowo do odwiedzenia tego miasta zachęcają niskie ceny. Co warto tam zobaczyć? Zakochane pary zainteresuje „krzywa lipa” – nieco odosobnione miejsce spotkań i romantycznych randek. Nieopodal można także „wpaść” do klimatycznej knajpki o tej samej nazwie i spróbować lokalnych przysmaków. Amatorzy wrażeń i dobrego jedzenia mogą przeżyć przygodę szukając „Kryjówki”. To ukryta pośród kamienicami restauracja, którą trzeba samodzielnie odnaleźć i dostać się do niej, podając odpowiednie hasło. Na deser warto wstąpić do „Lwowskiej Manufaktury Czekolady” – miejsca wprost stworzonego do celebrowania święta kobiet. Dla odważnych par jest jeszcze „Masoch Cafe”, które rozpali zmysły i przyprawi obydwoje o szybsze bicie serca.



Romantyczna Praga

Żeby znaleźć ciekawe miejsce na wspólny wypad, nie trzeba daleko szukać. Czeska Praga to idealne miasto na kilkudniową wycieczkę. Zabytkowe centrum, knajpki z lokalnym jedzeniem, muzea, galerie sztuki, a także romantyczny most miłości nad Wełtawą. Znany jest on również jako Most Karola i stanowi symbol Pragi oraz fantastyczne miejsce widokowe, na które tłumnie przybywają turyści. Zakochani mogą podziwiać panoramę miasta, która zwłaszcza nocą nabiera magicznego charakteru albo przypiąć kłódkę stanowiącą symbol ich uczucia. Warto odwiedzić klimatyczne knajpki na rynku i wybrać się na długi spacer wąskimi uliczkami, podziwiając malownicze okolice i odkrywając niezliczone zaułki Pragi. Idealne miejsca dla par to także pomnik największego czeskiego poety oraz romantyczne wzgórza Kampa i Petřín.



Jak zorganizować wyjazd?

Sam wybór odpowiedniego miejsca to nie wszystko. Ważne są także kwestie związane z transportem, noclegiem i wyżywieniem. Wspomniane miasta to stosunkowo tania opcja, zwłaszcza z uwagi na niewielką odległość. Jednak tak, jak w każdym innym miejscu – standard będzie zależny od ceny. Warto też mieć wystarczający zapas gotówki, żeby móc sobie pozwolić na swobodne zwiedzanie, pamiątki, wyjścia i korzystanie z miejscowych atrakcji. Ograniczenia nie sprzyjają dobrej zabawie. Pożyczka na urlop sprawdzi się, gdy aktualnie brakuje funduszy, a sytuacja nagli. Wniosek można złożyć nawet przez Internet i w ciągu kilku dni pieniądze pojawią się na koncie. Przy odpowiednim rozplanowaniu budżetu, weekendowy wypad nie pochłonie dużych sum, a dodatkowa gotówka zapewni uczucie komfortu. Dzień kobiet to doskonały moment, żeby zabrać swoją drugą połówkę na krótką wycieczkę, spędzić razem więcej czasu, a przy okazji zrelaksować się, odpocząć od obowiązków, codziennej rutyny i zaskoczyć swoją kobietę nietypowym prezentem.

Szekspirowski bohater, odczuwając melancholię, Danię nazywa “więzieniem”; Hamlet dziś zostałby zupełnie zmarginalizowany w swej opinii - to kraj ludzi najszczęśliwszych na świecie, co zgodnie podają wszelkie rankigi i badania ludzkiego szczęścia. W tym nieodległym od nas przytulnym kraju życie jest “hyggelig” - właśnie tak ciepłe i miękkie, jak trudna wymowa tego pojęcia, które powinno się wymawiać jak “hu/ygr”. Nie ma dosłownego tłumaczenia tego, czym jest “hygge” - nie jest to ani po prostu szczęście, ani tym bardziej modna dziś “uważność” czy “dobrostan” (z ang. wellness/wellbeing) i związany z tym nieomal “przemysł szczęścia”. Słowo ma bowiem wiele odcieni znaczeniowych, z których najbardziej centralne jest “błogość, zaowolenie, przyjemna chwila, dobry nastrój, miła atmosfera, opieka, poczucie bezpieczeństwa”. To swoisty zlepek znaczeniowy, który grozi tym, że w pewnym momencie wszystko, co pozytywne staje się “hygge” - i tak mamy “hygge-mieszkania” i cały przemysł dizajnersko-wnętrzarski, “hygge-modę” i topowe blogi modowe o ubraniach skandynawskich i duńskich szczególnie, “hygge-przedmioty” - zwłaszcza nastrojowe świeczki zapachowe, ledowe, dyskretne boczne oświetlenie do kuchni czy łazienki albo salonu - najbardziej “hyggowych” miejsc w naszych mieszkaniach i domach. Co to właściwie jest to “hygge” i jak je rozumieć?



Doświadczaliście je Państwo nie raz: proszę sobie wyobrazić, że leżycie na plaży nad egzotycznym morzem na wyspie z palmami, w ręku trzymacie gin z tonikiem, na kolanach leży fascynująca lektura, a dokoła są uśmiechnięci ludzie; czas przyjemnie zwalnia, nie trzeba sie nigdzie spieszyć, telefon jest wyłączony i nie ma z “tyłu głowy” żadnych zleceń firmowych “na wczoraj”; to wtedy są kameralne momenty, kiedy można przeżyć “hygge”. Jest przeciwieństwem nie tylko stresującego trybu życia, ale i stresującej mody na “zdrowy tryb życia” (gin z tonikiem), a także “techniki motywacyjne i aktywizujące” oraz wszelka stresująca “praca z ciałem”. Nic-nie-robienie nie jest łatwe - gdy współczesny człowiek jest niemal zrośnięty z telefonem, tabletem i laptopem, bardzo trudno początkowo przestawić się na tryb “off-line”, zwolnić, zatrzymać się, przystanąć…



Skąd wzięła się moda na hygge, czyli duński sposób na odwiecznie i w wielu przypadkach stale nas zawodzące i rozczarowujące szczęście doczesne? Dania to mały kraj, z sześcioma milionami ludności, niskim bezrobociem, rozbudowaną siecią świadczeń socjalnych, z niewielkimi różnicami między najlepiej i najgorzej zarabiającymi, a przy tym specyficznym klimatem społecznym, gdzie w obliczu wielu zawieruch dziejowych bardziej niż rywalizacja liczą się współpraca, społecznikostwo, utrzymywanie zdrowych relacji sąsiedzkich i rodzinnych; gdzie polityka nie ingeruje tak bardzo w prywatne przestrzenie. Dania ma przez połowę roku chłodną pogodę, stąd Duńczycy częściej spędzają w domu, skąd dzięki technologii mogą wykonywać pracę zdalną; więzi rodzinne są mocniejsze, a zamiast indywidualnej ścieżki “samospełnienia” liczy się nastawienie na potrzeby bliskich i empatia, którą przejawiają w wysokim stopniu.
Ludzkość od samych początków istnienia, nadal mimo wysiłków nauki spowitych tajemnicą, poszukiwała recepty na “wieczne szczęście”, eliksir młodości, a nawet alchemiczny kamień nieśmiertelności. Filozofowie i prorocy bardzo podobnie pojmowali los ludzki jako ciężki, lokując złote czasy w mitycznym edenie lub w krainie złotego eldorado; dopiero później sformułowano maksymę “carpe diem”, czyli “łap chwilę”, żyj i ciesz się z małych rzeczy. Zamiast wielkich czynów wojennych czy w dziedzinie sztuki, rozpoczęto poszukiwanie szczęścia w małych, drobnych sprawach codzienności; taki właśnie jest “hygge” - drobne przyjemności, miłe niespodzianki sprawiane najbliższym, wśród których Duńczycy spędzają o wiele więcej czasu niż reszta Europy.



Samo słowo wywodzi się ze staronordyckiego i pierwotnie oznaczało tam “myśleć” lub “być zadowolonym”; potem poprzez język norweski w XIX wieku zostało przejęte przez kulturę duńską i od razu stało się hasłem wywoławczym dla różnych bardzo spraw, które łączy jedno - mają nieść błogość, spokój i zadowolenie, nie mające jednak nic wspólnego z poszukiwaniem skrajnych doznań (ekstazy, rozkoszy), lecz raczej ze swobodną medytacją nad płynącą wolno rzeką, zachodzącym z wolna słońcem czy cieknącym i lekko szeleszczącym kranem, którego nie trzeba od razu reperować.



Zjawisko “hygge”, tak naturalne dla Duńczyków, jak wolność dla Amerykanów czy specyficzne zwyczaje kulinarne Włochów, staje się zrozumiałe, gdy popatrzymy szerzej: ludzie nie chcą już - jak w średniowieczu - czekać na sławę pośmiertną albo nawet nagrodę w zaświatach, lecz czuć się spełnionymi już “tu i teraz”; na temat szczęścia wiele napisano, a najważniejszym kontekstem dla “hygge” jest z jednej strony wspomniane hasło “carpe diem”, mające starożytny rodowód, jak i romantyczne filmy z nieodzowną atmosferą na kolacji przy świecach we dwoje; to jednak jeszcze nie tłumaczy swoistości tego, co pod pojęciem “hygge” rozumieją sami zainteresowani. Po pierwsze, oni sami dziwią się, że tak trudno Europejczykom zrozumieć, że hyggelig nie łączy się ani trochę z postawą konsumocyjną, a tym bardziej - hedonistyczną. Prędzej ze stoicką mądrością w przyjmowaniu i akceptacji drobnych przyjemności, które niesie nie życie oglądane w całości, lecz każdy jeden dzień z osobna. Jednak i to nie jest wyróżnikiem hygge, ponieważ każdy naród ma swoje “hygge” - i tak np. dalekowschodnia sztuka parzenia herbaty i związany z tym wielogodzinny nieraz rytuał czy brazylijskie świętowanie karnawału to też odpowiedniki bycia w hygge; jednak specyficzne dla Duńczyków jest co innego: wspólne spędzanie dużej ilości czasu, niezależnie od przeszków i trudności w relacjach, bez względu na trudną nieraz w Danii pogodę i klimat; to sztuka bycia razem bez ciążącego uczucia, że “trzeba już iść”, coś załatwić, albo usiąść ze słuchawkami i zanurzyć się w muzyce; zamiast tego Duńczycy słuchają muzyki razem, a pomaga im w tym sieć małych, nastrojowych karczm i gospod, gdzie można zjeść regionalne i zdrowe posiłki, i popatrzeć bez robienia niczego na rozciągający się za oknem elegijno-melancholijny nieco pejzaż, pełen łąk i wrzosowisk.



Żeby zrozumieć, dlaczego Duńczykom udaje się to, czego nie udaje się nawet sąsiadom, trzeba wyjaśnić, że kraj jest mały, co sprzyja poczuciu wspólnoty i zbudowanej na wspólnych kodach kulturowych tożsamości narodowej; Duńczycy są przywiązani do dobrych tradycji, a zarazem otwarci na wszystko, co nowoczesne; z jednej strony z Danii płynie rzeka mleka i wyjeżdża w świat świetne masło, do kultury krajów ościennych przenika literatura (Hans Christian Andersen był Duńczykiem), a z drugiej - to świetnie zorganizowane państwo, mimo najwyższego poziomu podatków, które umożliwiają utrzymanie małej grupy bezrobotnych z daleka od śladowej szarej strefy, państwo rzeczywiście przyjazne obywatelom. Stąd tak chętnie odwiedzane przez Niemców czy Szwedów.

Tworzenie skutecznego profilu randkowego to klucz do sukcesu w świecie randek online. Profil jest pierwszą rzeczą, którą widzą potencjalni partnerzy, dlatego warto poświęcić czas na to, aby zaprezentować siebie w jak najlepszym świetle. Dobrze stworzony profil przyciągnie uwagę odpowiednich osób i pomoże w nawiązaniu wartościowych relacji. Jak więc stworzyć profil, który będzie atrakcyjny i skuteczny? Oto kilka kroków, które warto wziąć pod uwagę.



1. Wybierz odpowiednie zdjęcie profilowe



Zdjęcie profilowe to pierwsza rzecz, na którą zwracają uwagę inni użytkownicy. Warto zadbać, aby było wyraźne, dobrze oświetlone i przedstawiało Ciebie w naturalny sposób. Kilka wskazówek:

Postaw na uśmiech: Ludzie są bardziej skłonni do kontaktu z osobami, które wyglądają na przyjazne i uśmiechnięte.
Unikaj selfie z łazienki: Choć może wydawać się to wygodne, lepiej postawić na bardziej naturalne zdjęcia, wykonane na świeżym powietrzu lub w miłym otoczeniu.
Pokaż, kim jesteś: Dodaj zdjęcia, które odzwierciedlają Twoje zainteresowania, np. zdjęcia z podróży, sportu czy ze spotkań z przyjaciółmi.



2. Bądź autentyczny w opisie

Opis to druga najważniejsza część profilu. To tutaj możesz zaprezentować swoją osobowość i zainteresowania. Kluczowa zasada – bądź sobą. Nie próbuj udawać kogoś, kim nie jesteś, ponieważ prawda szybko wyjdzie na jaw, a zbudowanie relacji na fałszywym wizerunku nie jest dobrym pomysłem.

Unikaj ogólników: Zamiast pisać „Lubię muzykę i podróże”, spróbuj bardziej szczegółowego opisu: „Uwielbiam festiwale muzyczne i marzę o podróży do Islandii, żeby zobaczyć zorzę polarną”.
Dodaj odrobinę humoru: Jeśli masz poczucie humoru, nie bój się go użyć w opisie. Ludzie często szukają kogoś, kto potrafi ich rozśmieszyć.
Zachowaj pozytywny ton: Unikaj negatywnych stwierdzeń, jak „Nie szukam kłamców ani osób bez ambicji”. Skup się na tym, czego szukasz, a nie na tym, czego unikasz.



3. Ujawnij swoje pasje i zainteresowania

Twoje zainteresowania mogą stać się świetnym punktem wyjścia do rozmowy. Podziel się swoimi pasjami, ale postaraj się, aby były one zrozumiałe i interesujące dla innych.

Nie pisz tylko o pracy: Choć kariera jest ważna, profil randkowy to nie CV. Skup się na swoich pasjach poza pracą – co lubisz robić w wolnym czasie?
Wspomnij o hobby: Jeżeli lubisz gotować, uprawiać sport, czytać książki czy oglądać filmy, napisz o tym. Twoje zainteresowania mogą pomóc przyciągnąć osoby, które mają podobne pasje.




5. Opisz, kogo szukasz

Twój profil powinien jasno komunikować, jakie osoby chcesz przyciągnąć. Dzięki temu unikniesz wiadomości od osób, które mają zupełnie inne oczekiwania.

Bądź szczery: Jeśli szukasz poważnego związku, nie bój się tego napisać. Jeśli jesteś otwarty na różne możliwości, zaznacz to.
Unikaj długiej listy wymagań: Skup się na kilku najważniejszych cechach, które są dla Ciebie istotne, zamiast tworzyć listę oczekiwań, która może odstraszyć potencjalnych kandydatów.



6. Regularnie aktualizuj profil

Ludzie się zmieniają, a wraz z nimi zmieniają się ich zainteresowania i preferencje. Dlatego ważne jest, aby od czasu do czasu odświeżać swój profil. Dodaj nowe zdjęcia, zaktualizuj opis, jeśli w Twoim życiu zaszły jakieś zmiany, i sprawdź, czy wszystko jest zgodne z tym, kim jesteś obecnie.


7. Unikaj typowych pułapek

Niektóre błędy na profilach randkowych mogą skutecznie zniechęcić innych użytkowników:

Zbyt dużo filtrów na zdjęciach: Ludzie chcą widzieć, jak naprawdę wyglądasz, a nadmierne retuszowanie zdjęć może być mylące.
Negatywne nastawienie: Unikaj narzekania lub skupiania się na tym, co Cię irytuje. Profil randkowy to nie miejsce na rozwiązywanie frustracji.
Zbyt krótki lub zbyt długi opis: Staraj się znaleźć złoty środek – zbyt krótki opis może sprawiać wrażenie, że nie przykładasz się do profilu, a zbyt długi może zanudzić czytającego.


Podsumowanie

Tworzenie skutecznego profilu randkowego to sztuka, która wymaga autentyczności, szczerości i odrobiny kreatywności. Kluczowe jest, aby pokazać siebie w naturalny, interesujący sposób, unikając przerysowań i fałszu. Pamiętaj, że dobrze napisany profil nie tylko przyciągnie uwagę odpowiednich osób, ale także ułatwi Ci znalezienie kogoś, kto naprawdę do Ciebie pasuje.