W dzisiejszych czasach być w udanym związku to nie jest najprostsza sprawa. Bardzo często pojawiają się przeszkody,
z którymi para nie potrafi sobie poradzić i w efekcie zamiast walczyć o siebie, to łatwiejszym rozwiązaniem jest rozstanie. A tak być nie powinno. Za pomocą naszego artykułu dowiesz się jak za pomocą 3 sposobów znaleźć się w dobrym związku.
Bądźcie do siebie podobni
To jest jeden z kluczy do szczęśliwego związku, o którym się pamięta coraz mniej. O ile przed wieloma laty nasi rodzice i dziadkowie dbali o dokładne poznanie się przed ślubem, bądź wejściu w bliższą relację, tak teraz ten aspekt zszedł na dalszy plan. Mężczyźni zwracają zbyt dużą wagę na wygląd kobiety jednocześnie zapominając, że liczą się podobieństwa charakterów.
Nie mówimy tutaj rzecz jasna, o podobieństwie fizycznym, bo to aspekt, którego nie będziemy negować, ale jednak o znajdowania punktów wspólnych i pociągu do siebie nie tylko pod kątem fizycznym, ale też psychologicznym.
Staraj się dobierać ukochaną osobę pod kątem poglądów na życie, podobnego poczucia humoru i przede wszystkim nie załamuj się jeżeli takiej osoby nie będziesz potrafił znaleźć przez dłuższy czas. Miej swoje wymagania i ich nie obniżaj!
Warto też poszukiwać partnera na życie w miejscach, w których lubimy przebywać. Jeżeli jesteśmy typem spacerowicza, który lubi łono natury, to być może park jest miejscem na znalezienie swojej miłości.
Dbajcie o siebie każdego dnia
Rutyna bardzo często rozbija związki, jednak pytanie z czego ona powstaje? A no z tego, że jednej ze stron (przeważnie mężczyźnie) nie chce się już dbać o związek, bo "starałem się kiedyś, a teraz nie muszę". To błędne myślenie! Swoją miłość do drugiej osoby trzeba pokazywać każdego dnia, nawet przez drobne gesty, jak pomoc w drobnych pracach domowych, podkreślenia piękna kobiety, o czym wielu mężczyzn zapomina. Kobiety zostały tak stworzone, że lubią czułe słówka i potrafią docenić ich wartość.
Bądź mężczyzną, który dba o kobietę również poprzez wyjścia w różne miejsca, choćby nawet na spacery, czy do kina. Daj poczuć kobiecie, że jest ważną dla Ciebie osobą, a nie tylko kimś z kim jesteś z przyzwyczajenia, albo na zasadzie "lepiej być z kimś, bo źle samemu".
Wiek nie gra absolutnie żadnej roli i trzeba tak samo starać się o drugą osobę będąc ze sobą rok czy też 20 lat. Zobacz, jak starsi ludzie chodzący po parkach pokazują sobie miłość - spacery za rękę pomimo wieku i oddanie, które jest widoczne na pierwszy rzut oka. Staraj się być takim oparciem dla swojej kobiety każdego dnia.
Nie sprowadzaj wszystkiego do seksu
Bardzo często miłość jest mylona z pożądaniem. To, że dziś piramida potrzeb w związku jest odwrócona niewłaściwie to jedna rzecz i zarazem częsta przyczyna rozpadu związków. Wielu ludzi uważa, że najpierw trzeba się poznać w łóżku, a reszta jest mniej istotna. To absolutnie nieprawda! Jeżeli kobieta, bądź mężczyzna okazuje Ci zainteresowanie i się troszczy pomimo braku seksu, to oznacza, że to dobry początek do miłości.
Miłość to nie jest tylko sfera erotyczna i sprawdź swojego partnera zanim podejmiesz się tak radykalnych kroków. Te najtrwalsze związki charakteryzują się tym, że mężczyzna i kobieta kochają swoje charaktery, które się przejawiają w inteligencji, poczuciu humoru itd.
Zdecydowanie polecamy wam poczekać z seksem, by poznać się jako ludzie i potem uniknąć rozczarowania oraz wykorzystania przez drugą osobę. Jeżeli partner zgadza się na poczekanie z nim, to jest to jak najbardziej dojrzała decyzja.
Nauczcie się zaskakiwać!
Jeżeli jesteś mężczyzną, to z pewnością znasz swoją kobietę i wiesz, że może mieć ulubionego aktora, piosenkarkę czy inna osobę z gałęzi kultury i by ją zaskoczyć, możesz jej kupić płytę takiego artysty, bądź zabrać do kina na film z udziałem aktora, albo nawet i postarać się o jego autograf, wbrew pozorom, to wcale nie jest takie trudne. Możesz też postarać się od czasu do czasu o ugotowanie dla niej obiadu - zapewniamy Cię, że takie gesty nie przejdą bez echa. Dla kobiety nic tak bardzo się nie liczy, jak dbanie o nią i poświęcanie się.
Ty, jako kobieta zapewne wiesz jaki jest ulubiony klub piłkarski Twojego partnera i znasz też jego ukochany zespół. Jeżeli wiesz, że będzie ów zespół grać czy to w Polsce, czy w waszym pobliżu, to postaraj się o zakup biletu na takie wydarzenie.
Pamiętajcie, że miłość i zaskakiwanie nie wyraża się za pomocą waluty, ale realnych czynów i tego też wam życzymy, byście dbali o siebie przez cały okres trwania waszego związku.
Wiele osób otrzymując od Nas reklamę odpisuje na wiadomość zdaniem np. "Ta... darmowe, a jak się zarejestruję to zapłać ... nie dam się nabrać". Czy faktycznie płatne randki wyrobiły już u Was taki tok myślenia, że wszyscy na pewno oszukują? Zachęcamy do zaryzykowania i zarejestrowania się na Naszych randkach. Na prawdę, gwarantujemy, że nie pobieramy żadnej opłaty za pisania czy czytanie wiadomość. Usługi te otrzymujesz w 100% za darmo!
Polecamy również Nasz Blog Blog portalu
W ciągu ostatnich dwóch dekad podejście do związków międzyludzkich przeszło wiele zmian, co w dużej mierze wynika z postępu społecznego, ekonomicznego i technologicznego. Zmiany te odzwierciedlają zmieniające się wartości, rosnącą świadomość emocjonalną oraz ewolucję norm społecznych. Na przestrzeni lat można zauważyć, że współczesne związki są bardziej zróżnicowane, elastyczne, a także mniej poddane tradycyjnym normom i oczekiwaniom niż kiedyś.
1. Mniejsza presja na małżeństwo i stabilność relacji
Na początku XXI wieku małżeństwo wciąż było często uważane za konieczny krok w życiu dorosłego człowieka, zwłaszcza w bardziej konserwatywnych kulturach. Obecnie jednak coraz więcej ludzi wybiera inne formy życia we dwoje, takie jak kohabitacja, związki otwarte czy długoterminowe związki nieformalne, bez formalizacji relacji. Odkładanie decyzji o małżeństwie lub całkowite z niego rezygnowanie wynika z różnych czynników, w tym z większej autonomii finansowej i zawodowej kobiet, rosnącego znaczenia samorealizacji oraz przesunięcia priorytetów w stronę edukacji i rozwoju kariery.
2. Związki oparte na równości i partnerstwie
Współczesne relacje coraz częściej opierają się na idei równości między partnerami. Tradycyjne role, w których mężczyzna odpowiadał za utrzymanie, a kobieta za opiekę nad domem i dziećmi, uległy znaczącemu rozluźnieniu. Rola kobiety w związku ewoluowała, a dziś coraz częściej obie strony dążą do partnerstwa, gdzie odpowiedzialności są dzielone, a kariery zawodowe obu partnerów są równie ważne. Wzrost liczby kobiet na rynku pracy i ich rosnąca niezależność finansowa mają ogromny wpływ na dynamikę relacji.
3. Rola technologii i globalizacji
Jednym z najbardziej przełomowych czynników zmieniających podejście do związków jest rozwój technologii. Współczesne aplikacje randkowe, umożliwiają szybkie nawiązywanie nowych znajomości, a także znacznie poszerzają krąg potencjalnych partnerów. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod randkowania, gdzie kontakty były często ograniczone do kręgów znajomych lub miejscowych społeczności, dzisiejsze pary mogą poznawać się na całym świecie.
Jednak technologiczne ułatwienia w zawieraniu znajomości mają także swoje ciemne strony. Zjawiska takie jak „ghosting” (nagłe zerwanie kontaktu bez wyjaśnień) czy „breadcrumbing” (okazywanie sporadycznego zainteresowania bez zamiaru angażowania się) stały się powszechnymi problemami, prowadząc do frustracji i trudności w budowaniu trwałych relacji.
4. Większa akceptacja dla różnorodnych form związków
W ostatnich latach rosnąca otwartość społeczeństw na różnorodność relacji międzyludzkich zaowocowała większą akceptacją dla alternatywnych form związków. Związki jednopłciowe, poliamoria, związki otwarte czy rodziny patchworkowe są dziś coraz bardziej powszechne i akceptowane w wielu kręgach społecznych. Ta zmiana jest widoczna szczególnie w krajach zachodnich, gdzie ustawodawstwo wspiera prawa mniejszości seksualnych, a społeczeństwo staje się coraz bardziej otwarte na różnorodność.
5. Większa świadomość emocjonalna i zdrowie psychiczne
We współczesnych związkach coraz większe znaczenie ma zdrowie psychiczne i emocjonalne. Pary i jednostki bardziej świadomie podchodzą do kwestii emocji, komunikacji i wzajemnych potrzeb. Popularność zdobywają terapie dla par, warsztaty dotyczące budowania zdrowych relacji oraz konsultacje z psychologami i terapeutami. Ta zmiana wynika z rosnącej świadomości, jak ważne są zdrowe wzorce relacji oraz unikanie toksycznych i przemocowych związków.
6. Zmiany w podejściu do rodzicielstwa
Obecne podejście do rodzicielstwa w kontekście związków również uległo transformacji. Coraz więcej par decyduje się na późne rodzicielstwo, lub całkowicie rezygnuje z posiadania dzieci, stawiając na karierę i samorealizację. Wzrost liczby rodzin patchworkowych oraz większa elastyczność w podziale opieki nad dziećmi świadczą o zmieniających się priorytetach. Dla wielu par założenie rodziny nie jest już kluczowym celem związku, co kontrastuje z wcześniejszymi oczekiwaniami społecznymi.
Zmiany, jakie zaszły w podejściu do związków od początku XXI wieku, są głęboko zakorzenione w przemianach społecznych, kulturowych i technologicznych. Współczesne związki są bardziej elastyczne, różnorodne i mniej oparte na tradycyjnych schematach. Równość, partnerstwo i samorealizacja stają się kluczowymi wartościami, a rosnąca świadomość emocjonalna i otwartość na różnorodność świadczą o postępie, jaki dokonał się w podejściu do miłości i relacji międzyludzkich w ciągu ostatnich dwóch dekad.