Nie ma na tym świecie związku, który choć raz, nie doświadczył kryzysu.
Zawsze pojawia się on niespodziewanie. Prędzej czy później, ale zawsze. Gdy się już pojawi, trzeba się z nim zmierzyć. Pozostaje pytanie, jak to zrobić?
Czy to już kryzys?
W pewnym momencie zauważacie, przynajmniej jedno z was zauważa, że coś jest nie tak. Niby rozmawiacie, ale tak naprawdę o niczym. Wymieniacie między sobą zdawkowe komunikaty. Widzicie, że w waszym związku rozgościła się rutyna. Stajecie się wobec siebie coraz bardziej obojętni. Kłócicie się o byle o co. Każdy pretekst staje się dobry. Tak, to są już pierwsze symptomy kryzysu, ale nie jedyne.
Ciąg dalszy... następuje
Jesteście życiowymi partnerami. Mieszkacie razem, wspólnie żyjecie. Z czasem jednak druga połowa przestaje być dla was obiektem zainteresowania. Jest wam wszystko jedno, gdzie chodzi, z kim się spotyka, co myśli, co robi etc. Coraz częściej twój partner, twoja partnerka Cię denerwuje, irytuje i drażni. Zanika między wami radość bycia razem. Chcecie to zmienić, ale nie wiecie jak.
Krok po kroku
Jeżeli coś udaje się nam koncertowo zniszczyć jednym nieprzemyślanym ruchem czy słowem, zazwyczaj odbudować to, nie jest już tak prosto. Nic nie dzieje się od razu. Pierwszym krokiem jest rozmowa, mówiąc matematycznie, do sześcianu, czyli razy trzy. Następnie, w momentach, gdy ogarnie was złość na partnera, przypomnijcie sobie za co go/ją pokochaliście. Spróbujcie na chwilę stanąć w pozycji obserwatora. Czy naprawdę warto się denerwować? Wówczas prawdopodobnie łatwiej wam będzie uświadomić sobie, że tak naprawdę nie ma o co... Szkoda czasu i energii.
Działanie tu i teraz, nie odkładanie problemów na później, sprawdza się w wielu dziedzinach życia, także w tej. Jeżeli jest okazja i możliwość by spędzić trochę czasu choćby za miastem, warto podjąć takie działanie. Macie siebie. To najpiękniejsza rzecz, jaka was spotkała. Nie zapominajcie o tym.
Dziwne, ale prawdziwe
Mówi się, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Tak samo jest z kryzysem w związku. Dzięki niemu potrafimy coraz lepiej radzić sobie z emocjami. Potrafimy zatrzymać się i przyjrzeć temu, jakie są nasze tęsknoty, pragnienia, marzenia i potrzeby. Poznajemy się nawzajem na nowo, od zupełnie innej strony. Uczymy się jak ze sobą postępować, by było jak najlepiej. Jest czas kryzysu i jest czas przeprosin. Nie zapominajcie więc o tym i cieszcie się, że macie siebie!
Choć portale randkowe dostępne są w Polsce od kilkunastu już lat to wciąż wiele osób nie wierzy w ich skuteczność i boi się spróbować poznać w ten sposób miłość.
Jak działają portale randkowe?
W Internecie mamy do wyboru, co najmniej kilkadziesiąt różnych portali randkowych. Część z nich jest płatna a z pozostałych można korzystać zupełnie darmowo. Jedne kierowane są do wszystkich osób bez wyjątku, szukających drugiej połowy a inne dedykowane są określonym grupom. Można, więc znaleźć portale randkowe dla seniorów, rolników, katolików, samotnych rodziców a także portale dla osób, które szukają jedynie krótkich znajomości. W tak dużym wyborze każdy może znaleźć coś dla siebie. Z całą pewnością jednak warto korzystać z tych portali, gdzie randki online są dobrze zabezpieczone. Oznacza to, że nikt postronny, bez logowania z poziomu wyszukiwarki graficznej nie zobaczy treści, jakie tam prezentujemy. Korzystanie z portali randkowych jest proste i przebiega podobnie. Najpierw trzeba się zarejestrować a następnie stworzyć swój profil. Warto poświęcić nieco czasu na tworzenie profilu, bo dzięki temu zwiększamy swoje szanse na poznanie kogoś ciekawego. W profilu dobrze jest zamieścić, chociaż jedno swoje zdjęcie, bo jak pokazują badania takie profile są chętniej odwiedzane. Należy też wypełnić kilka informacji o sobie takich jak wiek, miejsce zamieszkania czy zainteresowania. Jeśli ktoś chce może napisać o sobie coś więcej, na przykład określić preferencje, co do przyszłego partnera.
Jak korzystać z portalu?
Głównym narzędziem na portalu randkowym jest wyszukiwarka. Dzięki niej możemy zawęzić listę kandydatów do osób, które nam najbardziej odpowiadają. Przykładowo młoda dziewczyna szukająca kandydata na męża może zaznaczyć lokalizację Warszawa, wiek 25-30 lat i stan cywilny kawaler. Gdy już mamy grupę osób spełniających kryteria możemy nawiązywać znajomości. Kontakt może przebiegać na różnych płaszczyznach. Można pisać wiadomości tekstowe w sieci, wysyłać SMS-y albo rozmawiać przez telefon. Gdy komunikacja przebiega obiecująco strony zwykle umawiają się na spotkanie na mieście. Różne bywają finały takich randek, dość często są one jednorazowe, bo nie każdemu udaje się szybko poznać tę wymarzoną osobę. Warto jednak próbować, bo z doświadczenia znajomych widać, że dzięki randkom online powstało wiele dobrych i szczęśliwych związków.
Oszuści coraz częściej próbują swoich sił na popularnych serwisach randkowych. Z racji ogromnego wzrostu popularności serwisów i portali randkowych, na takich serwisach pojawia się również masa fałszywych kont. W pewnym stopniu mogą one być zagrożeniem dla normalnych użytkowników, dlatego warto dowiedzieć się, jakich zasad należy przestrzegać aby zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci!
Wybieraj tylko moderowane portale randkowe!
W internecie można znaleźć setki, jak nie tysiące rozmaitych stron, serwisów oraz portali randkowych. Wśród nich znajdują się te w pełni bezpieczne, jednak użytkownicy przeglądający internet mogą trafić również na te niebezpieczne. Warto więc wybierać jedynie sprawdzone i co szczególnie ważne, moderowane portale na których na pierwszym miejscu nie lądują zdjęcia profili samych "ideałów jak z obrazka" czy wręcz przeciwnie, zdjęcia nie przedstawiające żadnej osoby. Oba przypadki od razu powinny dać do myślenia - czy aby ktoś pilnuje tutaj porządku?
Zweryfikuj drugą osobę
Umiesz liczyć? Licz na siebie! To znane powiedzonko jest bardzo adekwatne również do tej sytuacji. Warto zwracać szczególną uwagę na to, z kim rozpoczynamy konwersacje na danym portalu. Jeśli nawet użytkownik wydaje się w pełni realny i zaufany, to warto zachować i tak dozę niepewności, ponieważ w internecie można bardzo łatwo manipulować drugą osobą. Bądźmy więc wyczuleni na zbyt prywatny kontakt z drugą osobą i wystrzegajmy się klikania w niezaufane linki czy też podawania swoich danych osobistych.
Loguj się ze zweryfikowanej sieci internetowej!
Czy wiesz, że używanie publicznych sieci Wi-Fi może być bardzo niebezpieczne? Dzieje się tak z powodu łatwego dostępu osób trzecich do Twojego telefonu bądź innego urządzenia. Jeśli hacker bądź po prostu oszust dostanie się za pomocą publicznego połączenia internetowego do Twojego telefonu, to w prosty sposób może zdobyć hasła i loginy do wszystkich stron, serwisów i aplikacji, które mają zapamiętane dane logowania na Twoim urządzeniu. Jeśli więc interesują nas bezpieczne randki online to warto korzystać jedynie z zaufanych źródeł internetu, a publicznych sieci powinniśmy zdecydowanie unikać.
Zwracaj uwagę na zabezpieczenie SSL!
Ostatnimi czasy wszystkie zaufane strony posiadają w lewym górnym rogu specjalną kłódkę. Jeśli jest ona zamknięta, to oznacza to, że dana witryna internetowa posiada specjalne zabezpieczenie SSL. Dzięki temu przesył wszelkich danych oraz informacji jest zaszyfrowany i nikt nie wejdzie w jego posiadanie. Brak takiej kłódki oznacza, że dana strona stanowi dla nas zagrożenie i powinniśmy ją opuścić. Oczywiście posiadanie takiej kłódki nie jest jednoznaczne z zapewnieniem pełnego bezpieczeństwa na danej stronie internetowej i warto wciąż zachować czujność.
Powyższe wskazówki powinny znacznie zwiększyć Państwa bezpieczeństwo w sieci oraz wszelkie randkowanie online. W internecie należy zachować szczególną czujność, ponieważ oszuści bardzo sprytnie wykorzystują manipulację oraz naiwność użytkowników. Jeśli interesują nas randki online, to musimy być szczególnie uważni. Portale randkowe zrzeszają masę obcych ludzi, którzy nie zawsze mają czyste intencje co do naszej osoby i należy o tym zawsze pamiętać.