W naszej kulturze przyjęło się uważać, że najważniejsze w życiu człowieka, aby być szczęśliwym jest mieć kogoś do kochania, dawać sobie wzajemną miłość. Pomimo tego, że większość z nas jest w związku to jednak rośnie plaga depresji i czujemy się samotnie. Czy jest możliwe zatem, aby miłość nie stanowiła remedium na poczucie osamotnienia? Jak najbardziej tak. Dzieje się tak w przypadku, gdy związek jest niedojrzały a partnerzy traktują się jedynie powierzchownie, nie rozmawiając ze sobą o tym co ich trapi oraz o tym czego oczekują od siebie nawzajem i od swojego wspólnego życia. Może też tak być, że mimo pozornej bliskości, nie ufamy sobie i wolimy przeżywać swoje problemy w samotności. Taki związek na dłuższą metę nie ma sensu, gdyż nie można stworzyć przyszłości na czymś czego nie jesteśmy pewni. Zatem jeśli ta miłość jest tak słaba, może warto pomyśleć o tym, aby w jakiś inny sposób poukładać swoje życie, gdyż mamy je tylko jedno i nie warto marnować ani jednego dnia na bycie samotnym.
Zakończenie związku, zwłaszcza po wielu latach, jest bardzo trudne. Większość osób decyduje się na to pod wpływem momentu, drobiazgu, który przelewa szalę goryczy. I choć w danym momencie możemy być pewni swojej decyzji, po pewnym czasie możemy zacząć znowu tęsknić. Co zrobić więc, aby poradzić sobie łatwiej z rozstaniem i nie popełnić błędu wielokrotnych powrotów do tej samej osoby?
Po pierwsze, niezależnie od tego, czy to my kończymy związek czy ktoś zrywa z nami, powinniśmy zadbać o ograniczenie kontaktów. Wydawać by się mogło, że dobrze pozostać w przyjacielskich stosunkach. W rzeczywistości jednak bardzo często nie jest to możliwe. Przeważnie taki kontakt pozostaje, gdy jedna osoba chce nadal coś naprawić, a druga liczy na przyjaźń. Z pewnością nie będzie to umożliwiało nam zapomnieć o tym, co nas łączyło z drugą osobą, a przez to dłużej będziemy się męczyć.
Po drugie, warto przynajmniej na jakiś czas, schować rzeczy, które przypominają nam byłego partnera. Książki, muzyka, filmy, prezenty od drugiej połówki... - wszystko to będzie nam przypominało o nieudanym związku i sprawiało przykrość.
Po trzecie i najważniejsze, pamiętajmy o tym, aby nie wiązać się za szybko z kolejną osobą. Choć pozornie wydaje się to dobre rozwiązanie, które pozwoli nam zacząć nowe życie, w rzeczywistości ma pewne wady. Możemy bowiem na nowego partnera przelewać swoje żale z poprzedniej relacji i w ten sposób go krzywdzić.
Początek znajomości to czas kiedy są same niewiadome. Z jednej strony jest to ekscytujące a z drugiej trochę męczące bo w pewnym momencie każda kobieta chciałaby wiedzieć na czym stoi. A tymczasem panie zadręczają się w myślach analizując zachowanie wybranka. Warto wiedzieć, że jest kilka jasnych sygnałów, które świadczą o tym, że mężczyzna jest zakochany. Wiele widać, już przy powitaniu, zakochany mężczyzna wyraźnie cieszy się na widok ukochanej kobiety. Na początku znajomości szczególnie zależy mu żeby przebywać sam na sam i wzajemnie się poznawać.
Zakochany facet raczej nie zaprasza swojej wybranki do głośnego klubu tylko wybiera spacer albo urokliwą kawiarnię. Ponadto taki mężczyzna na randkę przychodzi starannie ubrany, ładnie pachnie, przynosi kwiaty. Gdy tylko spotkanie się skończy wysyła smsa, a gdy ty do niego piszesz zawsze szybko odpowiada. Na spotkaniach lubi siadać blisko i zawsze ma dla ciebie czas; zwykle to ty pierwsza kończysz spotkanie, rozmowę przez telefon a nie on. Zakochany mężczyzna prawi swojej wybrance komplementy, stara się sprawić przyjemność i jak najszybciej chce ją przedstawić swoim znajomym.