Samotność jest w dzisiejszych czasach stanem skrajnie niepożądanym dla większości osób, ponieważ specyfika dzisiejszych czasów zdaje się sprzyjać osobom otwartym, towarzyskim i chętnym do dzielenia się swoją prywatnością w sieci. Osoby samotne, nawet jeśli swoją samotność lubią i uważają ją za sprzyjającą codziennemu funkcjonowaniu, siłą rzeczy zaczynają zatem żyć w bolesnym przekonaniu, że jest z nimi coś nie tak, a przecież zupełnie nie musi tak być. Ktoś mógłby jednak trzeźwo zauważyć, że człowiek w swojej naturze jest istotą całkowicie społeczną, a więc odcinanie go od innych ludzi wydaje się zachowaniem z tą naturą sprzecznym, które mogłoby być destruktywne. Tutaj pojawia się jednak jeszcze zagadnienie introwertyzmu, które również jest dosyć złożone, a ludzie bardzo często mają nawyk postrzegania tego tematu w całkowicie błędny sposób. Okazuje się zatem, że problem samotności jest zaskakująco złożony i obejmuje wiele różnych wątków, którym warto się przyjrzeć, by móc przynajmniej spróbować rzetelnie sprawdzić, czy samotność jest dla człowieka stanem sprzyjającym, neutralnym czy szkodliwym.
Czy introwertyk musi być samotnikiem?
Introwertyzm jest typem osobowości, który został odkryty w toku badań socjologicznych przez Carla Gustava Junga. Introwertyk czerpie siłę z wyciszenia i spokoju, a przy tym jest raczej typem uprzejmego słuchacza niż mówcy. Ekstrawertyk ma natomiast tendencję do czerpania siły do życia z kontaktów z ludźmi, więc można śmiało przyznać, że te dwa typy są na dwóch różnych biegunach. Czy introwertyk, będący osobą, która znaczną część życia przeżywa wewnątrz siebie samego, jest niejako skazany na samotność? To jest już zwyczajnie niemiły i krzywdzący stereotyp, ponieważ introwertyk najczęściej nie ma nic przeciwko samotności, ale zdecydowanie nie jest tak, że stawia on ją ponad zaufanych przyjaciół. Warto przy tym nadmienić, że bardzo często wszelkiego rodzaju osoby publiczne są jednocześnie introwertykami, którzy siłę do publicznych wystąpień czerpią po prostu z wyciszenia i stabilizacji, a niekoniecznie z reakcji tłumu na ich słowa i zachowania.
Czy samotność jest stanem szkodliwym?
Wiele osób ma tendencję do pozostawania w totalnej samotności na swoje własne życzenie, ponieważ uznają, że są wtedy w stanie poświęcić się w pełni swoim pasjom i zainteresowaniom, a przy tym czują się zwyczajnie niekomfortowo podczas spotkań w miejscach publicznych. Taki stan nie musi być destruktywny, ale bardzo łatwo może się takim stać. Życie w samotności wymaga bowiem perfekcyjnego wręcz zorganizowania i skupienia się na swoich obowiązkach, by utrzymać pożądany rytm codziennego życia. Warto przy tym nadmienić, że samotność dosyć sprawnie może się obrócić przeciw nam i zacząć nam szkodzić w codziennym życiu. Może się okazać, że stracimy dystans do nas samych, przez co wszelkiego rodzaju żartobliwe zaczepki staną się dla nas znacznie bardziej drażniące niż powinny być. Może być też tak, że samotność nas przytłoczy i sprawi, że nie stanie się ona dla nas umiłowanym stanem wolności, w którym z radością poświęcamy się pasjom, lecz stanem przymusu, w którym nagle możemy już robić cokolwiek, byleby samemu. Warto też zauważyć, że zdolności personalne są takie, jak wszelkie inne i one również zardzewieją, jeśli nie będziemy z nich korzystać, co niechybnie odbije się na naszych kontaktach ze znajomymi.
"Samotność do".
Samotność potrafi być dobrym stanem, który sprzyja kreatywności i dogłębnemu poznaniu samego siebie, ale wiąże się przy tym z komfortem, który część osób bez zastanowienia postawi ponad swoim zdrowiem. Samotność warto utożsamiać z pojęciem wolności, która powinna być jednak wolnością do robienia konkretnych rzeczy, a nie wolnością od ludzi i głośnego życia publicznego. Całkowite odcięcie praktycznie nigdy nie będzie nam sprzyjać: szybko zauważymy, że stajemy się bardziej nerwowi, drażliwi, a przy tym podświadomie będziemy czuć, że to nie jest w porządku i będzie nam głupio w sytuacjach społecznych. Zdrowa samotność potrafi pięknie i kreatywnie ubarwić nam życie, ale nie powinno się z nią przesadzać.
Wiele kobiet wychodzi z założenia, iż mężczyźni patrzą tylko i wyłącznie na wygląd zewnętrzny. Dlatego też chcą one być bardzo atrakcyjne. Dbają o sylwetkę, czy też wykonują makijaż, a także dobierają staranne ubrania i fryzury. Jak się jednak okazuje mężczyźni lubią atrakcyjne kobiety, jednak charakter i pewne zachowania są dla nich równie ważne. Co zatem podoba się w kobietach mężczyznom i na co zwracają oni uwagę ?
Miła dla innych
Mężczyźni zwracają uwagę na to, czy kobieta jest miła i życzliwa dla innych osób. To w jaki sposób do kogoś się odnosi, czy potrafi pomóc, poradzić i okazać szacunek drugiej osobie.
Nastawienie
Facetom podoba się w kobietach to, że są one silne i potrafią sobie radzić nawet w trudnych sytuacjach. Nie poddają się i nie rozpaczają nad tym, co je spotkało.
Zainteresowania i pasje
Nawet jeśli mężczyzna sam takowych nie posiada to chciałby, aby dziewczyna coś potrafiła, czymś się interesowała. Wcale nie musi to być jakieś wyszukane hobby, ważne aby sprawiało jej to radość.
Pozytywne nastawienie
Kobieta, która je ma potrafi cieszyć się z drobiazgów, a także doceniać to co ma. Nie rozwodzi się nad wszystkim co jest negatywne i nie wprowadza w zły nastrój siebie i bliskich.
Czułość
Nawet muskularny i pewny siebie mężczyzna chce mieć przy swoim boku kobietę, która da mu poczucie ciepła, czułości.
Czytając ten artykuł z pewnością wiele osób będzie przecierało oczy ze zdumienia, gdyż do tej pory sądzili, iż wygląd to jedyna rzecz, która imponuje i podoba się mężczyznom. Jak się okazuje wygląd zewnętrzny to nie wszystko, gdyż liczą się też inne cechy.
Czy Darmowe Portale Randkowe faktycznie istnieją czy jest to jedynie trik reklamowy?
W większości przypadków niestety jest to reklama. Zarejestruj się za darmo, skorzystaj z darmowej oferty, znajdź partnerkę za darmo - takie frazy często używane są przez płatne portale randkowe. Oczywiście po rejestracji okazuje się, że tylko ona była darmowa i faktycznie, możesz odnaleźć partnera czy partnerkę w wyszukiwarce, ale żeby do niej czy niego napisać, musisz wykupić abonament, co często jest kwotą od 50-100 zł za miesiąc. Poza tego rodzaju technikami zarabiania, znajdują się jednak w polskim internecie również darmowe portale - lub częściowo darmowe. W przypadku Naszego, otrzymujesz wszystko w 100% za darmo. Wyrzuciliśmy z portalu wszelkie funkcje płatności, pozbyliśmy się systemów/skryptów i świadczymy w 100% darmowe usługi randkowe. Dlaczego? Bo rynek się zmienia, powstaje coraz więcej portali społecznościowych i pobieranie opłat jest po prostu mało zachęcające do korzystania z serwisu. Zapraszamy do rejestracji.