Stało się, po długich i ciekawych rozmowach decydujecie się na spotkanie w realu. Ekscytującemu oczekiwaniu na pierwsze spotkanie, często towarzyszy również niepokój. Zadajemy sobie wiele różnych pytań. A co jeśli mu/jej się nie spodobam? Co jeżeli przytrafi mi się jakaś gafa? A jeśli nie będziemy mieli o czym rozmawiać?
Stres przed pierwszą randką to normalna sprawa, w końcu każdy z nas chce wypaść jak najlepiej. Zdenerwowanie, nie jest niczym złym, choć łatwiej będzie nam prowadzić rozmowę, jeśli chociaż trochę się zrelaksujemy.
Wybór miejsca jest kluczowy. Jeśli macie wspólne pasje lub zainteresowania, dobór miejsca będzie prosty. Warto zadać sobie pytanie, czy chcemy spędzić czas aktywnie, w nietypowy sposób, np. na ściance wspinaczkowej, czy wolimy usiąść i spokojnie porozmawiać w restauracji. Wybór głośnego i zatłoczonego miejsca, jakim jest klub jest dość kiepski, ponieważ nie pozwoli Wam na swobodną rozmowę.
Uśmiech oraz miłe słowa pod adresem drugiej osoby pozwolą nam na przełamanie pierwszych lodów. Komplement z pewnością sprawi przyjemność drugiej osobie, zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie i pozwoli nam na rozpoczęcie spotkania od pozytywnego akcentu.
Przede wszystkim, skoro zdecydowaliście się na spotkanie, to znaczy, że do tej pory Wasza znajomość bardzo dobrze się rozwijała, więc nie należy z góry zakładać, że nie będziecie mieli o czym rozmawiać. Nawet jeśli trafi się chwila niezręcznej ciszy, możesz łatwo z niej wybrnąć, zadając neutralne pytania otwarte, czyli takie, które wymagają odpowiedzi bardziej rozwiniętej niż „tak” lub „nie”. Postaraj się zapamiętać zainteresowania osoby, z którą umówiłeś się na spotkanie i zapytaj o początki lub szczegóły związane z jej hobby. Ludzie lubią dzielić się swoją pasją, więc takie pytanie nie tylko ją lub jego ucieszy, ale także może stać się punktem wyjścia do rozmów na inne tematy.
Bardzo ważne jest, by starać się poznać drugą osobę, okazywać jej dużo zainteresowania na takich spotkaniach. Dobrze jest jednak znaleźć równowagę, tak by nie mówić przez całą randkę tylko o sobie, ale też nie zarzucić drugiej osoby dziesiątkami pytań. Niemniej jednak, jest kilka tematów, których lepiej nie poruszać na pierwszych spotkaniach. Zagadnienia takie jak poglądy polityczne, wyznaniowe czy zarobki, lepiej omijać. Należy też unikać rozmów o swoich byłych partnerach, szczególnie, gdy nie mamy nic dobrego do powiedzenia na ich temat. Warto też nastawić się pozytywnie, zarówno do siebie, jak i do otoczenia. Niegrzeczne komentarze dotyczące obsługi w restauracji czy też narzekanie na długą kolejkę do kasy w kinie, przedstawią nas w bardzo niekorzystnym świetle.
Należy również pamiętać o podstawach. Spóźnienie, niechlujny lub wulgarny strój, źle o nas świadczą. Najważniejsze to myśleć pozytywnie i nastawić się na miłe spędzenie tego czasu, a nawet jeśli znajomość nie rozwinie się poważniej, będziemy to spotkanie mile wspominać.
Wbrew pozorom nasza atrakcyjność nie łączy się z tym, jak bardzo męscy albo kobiecy jesteśmy. Każdy ma inny gust i oczekuje czego innego od swojej drugiej połówki, ale kilka uniwersalnych zasad pomoże Ci zwiększyć swoją obiektywną atrakcyjność w oczach potencjalnych partnerów. Są to rady dla osób każdej płci i pomogą Ci zwrócić na siebie uwagę oraz dadzą jasny przekaz: jesteś odpowiedzialną i świadomą swojej wartości osobą, gotową na zaangażowanie się w poważny związek!
1. Ćwicz pewność siebie
Pewność siebie przyciąga, nie tylko podczas budowania relacji romantycznych. Pewność siebie mówi o nas bardzo dużo, również to, że jesteśmy odważni i gotowi na wyzwania, a związek na pewno jest jednym z nich. Pewność siebie jest kluczowym elementem budowania nowych relacji i może okazać się pomocna, gdy zapadnie niezręczna cisza albo coś pójdzie nie po twojej myśli. To również umiejętność podejmowania trudnych decyzji i reagowania w ciężkich sytuacjach. Osoby pewne siebie przyciągają i przewodzą, również w życiu zawodowym.
2. Pilnuj postury ciała
Wyprostowana sylwetka, klatka piersiowa wypięta do przodu, głowa trzymana prosto, aby nie patrzeć za bardzo z góry. To nie tylko postawa najzdrowsza dla naszego organizmu, ale także dodająca nam atrakcyjności. W świecie wpatrzonych w smartfony i zgarbionych ludzkich istot każda osoba pilnująca właściwej postury ciała będzie się wyróżniać i przyciągać uwagę. Dodatkowo taka postawa dodatkowo dodaje nam pewności siebie i pomaga nam zrobić lepsze pierwsze wrażenie. Jeśli będziesz pilnować tych kilku istotnych elementów, podniesiesz znacznie swoją atrakcyjność.
3. Zadbaj o włosy i buty
Choć ciężko w to uwierzyć, większość ludzi ocenia Cię na podstawie wyglądu twoich włosów i butów. Jeśli chcesz zrobić piorunujące pierwsze wrażenie, zadbaj o lśniące, mocne włosy i idealnie wyczyszczone buty. W ten sposób nie tylko będziesz dobrze wyglądać, ale dasz wyraźnie do zrozumienia wszystkim wokół, że przykładasz się do tego, aby dobrze wyglądać i dbasz o siebie. Nikt nie chce spotykać się z osobą, która jest zapuszczona, nie dba o czystość ubrań i nie stosuje dezodorantu. Najczęściej zaniedbujemy właśnie włosy i buty, dlatego warto skupić się na nich.
4. Nie ulegaj presji otoczenia
Nic nie niszczy twojej atrakcyjności tak jak bezgraniczna uległość. Jeśli podążasz ślepo za trendami albo szybko zmieniasz zdanie pod wpływem namów swoich znajomych, może to oznaczać, że za bardzo ulegasz presji otoczenia. Uległość i bierność mogą skutecznie zniszczyć pierwsze wrażenie, o które się starasz. Ćwiczenie silnej woli i wyrabianie w sobie asertywności nie tylko doda Ci atrakcyjności, ale dodatkowo pomoże Ci w życiu zawodowym i prywatnym. Presja otoczenia potrafi być silna, dlatego umiejętność przeciwstawienia się jej jest nam w dzisiejszych czasach tak bardzo potrzebna.
5. Ucz się słuchać
Czy nie wspaniale byłoby stworzyć związek z osobą, która potrafi słuchać? Nie tylko Ty pragniesz takiej relacji, każdy tworzący poważny związek chce być wysłuchany. Umiejętność słuchania jest jednak dzisiaj rzadko spotykana i przez to niezwykle pożądana. Jeśli umiesz słuchać, jesteś bardziej atrakcyjny od większości społeczeństwa. Jeśli nie jesteś najlepszym słuchaczem, nic straconego. Tak jak każdą umiejętność, to też możesz wyćwiczyć. Dobry słuchacz nie tylko słucha, ale również zapamiętuje i umie poratować poradą, gdy jest to konieczne. Dlatego umiejętność słuchania skutecznie zwiększy twoją atrakcyjność w każdych oczach.
Rozstanie bywa zawsze wydarzeniem traumatycznym zarówno dla jednej, jak i drugiej strony. W gorszej sytuacji znajduje się jednak porzucony/ porzucona. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Co zrobić, by znów po jakimś czasie uwierzyć w siebie i miłość?
Czas leczy rany.
Czas leczy rany i pozwala z perspektywy spojrzeć na wiele rzeczy. To prawda stara jak świat. Warto przeżyć okres żałoby po utracie ważnej dla nas relacji. Powinien być to okres samoakceptacji , osobistego rozwoju, zrozumienia, dlaczego związek się rozpadł. Wina zazwyczaj leży po dwóch stronach, choć zapewne nie w równym stopniu. Czasami brak uważności, zbytnie skupienie na sobie może być przyczyną rozpadu relacji.
Rozmowa dobra na wszystko.
Rozmowa bywa oczyszczająca, pozwala zrozumieć i wyjaśnić rozstanie. Ważne, by rozmówcy pohamowali emocje i szczerze opowiedzieli o tym, co czują. Taka sytuacja jest możliwa, choć wymaga dojrzałości byłych partnerów. Wzajemne oskarżenia mogą pogorszyć sytuację. Jeśli relacja jest definitywnie zakończona dobrze jest porozmawiać o tym, co się stałe. Utrzymanie pozytywnych relacji z byłym partnerem świadczy o nas dobrze.
Otaczaj się ludźmi.
Samotność nie sprzyja opanowaniu smutku po rozstaniu. Psychologowie podkreślają, że zachować równowagę pozwalają inni ludzie – przyjaciele, rodzice, znajomi. Spędzanie czasu z życzliwi osobami to antidotum na trudy codzienności. Być może w grupie przyjaciół znajdzie się ktoś bliski, z kim będzie można stworzyć nową relację.
Spędzaj czas aktywnie.
Osoba mająca pasje i zainteresowania, skoncentrowana na pracy szybciej dojdzie do siebie po rozstaniu. To niezwykle istotne, by zapomnieć o traumatycznych sytuacjach.